HABER DETAY

Güvenilir Çözüm Ortağınız
Veri İşleme ve Bilgi Güvenliği

Veri İşleme ve Bilgi Güvenliği

Kurumsal Verilerin Güvenliği ve Bilgi Sistemleri İş Süreçleri standartlara uygun olarak, konusunda deneyimli, uzman kadro ile yürütülmektedir. Kullanılan ERP sistemimizde 2010 yılından itibaren tüm verilerin yedeklemesi ve arşivlemesi yapılmaktadır. Raporlama sistemlerimiz ile firmalara standart ve kendilerine özgü raporlar ve anlık bilgilendirmelerin firmalara ulaştırılması hızlı ve güvenilir bir şekilde paylaşılmakta ve raporlanmaktadır. Veri Transferelerinde SSL uygulamaları ile ağ trafiğinin şifrelenmesi sağlanmaktadır.

Kurumsal İş Akış Uygulamaları ile hızlı ve şeffaf yönetim ortamı oluşturulmuştur. 

Sanallaştırma sürecinde ise veri merkezi, Sanallaştırma Teknolojisi kullanılarak hizmet vermektedir. Kurumsal tüm veriler, merkezi veri depolama sistemleri ve disk ünitelerinde saklanmaktadır. Bu sayede kaynakları birleştirme ve verimli kullanma ile yüksek performans elde edilmektedir. 

Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) UGM Merkezi serverlarının herhangi bir doğal afet sebebiyle çalışamaz hale gelmesi ihtimaline karşılık, farklı bir lokasyonda birbirlerini daimi yedekleyen storage yazılımı olan snap mirror teknolojisine sahip internet veya satellite communication ile devreye girebilen disaster center oluşturulmuştur. Farklı lokasyonda real time serverlar ayrı fiber hatlarla merkez serverlarımızla birlikte çalışmaktadır. Herhangi bir yerin arızası, çalışmanın durması halinde diğer nokta aynı anda devreye girip sistemi yürütmektedir. 

Manuel Yedekleme Yeni yedekleme teknolojileri ile yüksek performanslı, yedekleme ve kurtarma operasyonlarını veri tekilleştirme cihazı ile manyetik ortama alınmakta olup günlük -haftalık -aylık prosedürlere göre düzenli olarak veri merkezi dışına çıkartılmaktadır. 

Tarihi: 07 Haziran 2017
 

Sizlere en iyi hizmeti vermek için DİLKENT