HABER DETAY

Güvenilir Çözüm Ortağınız
MSDS Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (Material Safety Data Sheet)  ve TDS Teknik Bilgi Formu (Technical Data Sheet) arasındaki fark nedir?

MSDS Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (Material Safety Data Sheet) ve TDS Teknik Bilgi Formu (Technical Data Sheet) arasındaki fark nedir?

13 Aralık 2014 tarih 29204 sayılı MSDS Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Yönetmeliğine göre kimyasal madde kullanan işletmelerin tümünde MSDS bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin yürürlük amacı kullanıcıları sadece yangın, patlama ya da tepkimeye karşı uyarmak değil aynı zamanda iş sağlığı ve işyeri güvenliği konusunda da bilgilendirmektir. Günümüzde kimyasal formülasyonların birçoğu çok karmaşık olduğundan bu belgelerin anlaşılırlığı önemli bir risk potansiyeli taşımaktadır. Her işverenin tesisinde kullanılan veya depolanan her bir madde için MSDS dosyası bulundurması zorunludur. Bu dosya tesisteki tüm çalışanlar için mevcut olmalıdır.

MSDSformlarının önceliği Güvenlik’tir. Genel olarak ürünün kullanımı hakkında çok az bilgi sağlar. Ürünün kullanımı talimatlarını içeren ve yine üretici tarafından hazırlanması gereken belgelere (TDS) TEKNİK BİLGİ FORMU (TECHNICAL DATA SHEET) denir.Dilkent Tercüme olarak(TDS) TEKNİK BİLGİ FORM’larınız mevzuata uygun olarak MSDS Uzmanı Teknik Çevirmenler tarafından çevrilir.

Danışmanlık ve fiyat teklifi almak için +90 (212) 8814224 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Tarihi: 00 00 0000
 

Sizlere en iyi hizmeti vermek için DİLKENT